Egyre nehezebb ma jó befektetési lehetőségeket találni, a befektetők elfoglaltabbak, nő a vagyonkoncentráció és mindezt még a generációváltás is tetézi - ilyen környezetben nem csoda, hogy egyre több privátbanki ügyfél dönt úgy, hogy vagyona egy részének kezelését inkább profi szakemberekre bízza. Bálint Attila, a Raiffeisen Alapkezelő és Raiffeisen Privátbank vezetője a Portfolio-nak adott interjúban kitért arra, hogy az ingatlanpiac felfutása miatt havi szinten mintegy másfél milliárd forintos ellenszelet mértek a privátbanknál tavaly, ugyanakkor szerinte nem marad fent tartósan ez az állapot. Beszélt arról is, mely befektetési alap lehet a legjobb választás a jövőre nézve és milyen sorsra juthatnak a hagyományos befektetések.
Nem csak a privátbankokra vonatkozó szabályozások szigorodnak folyamatosan, hanem az ügyfelek is óvatosabbak, sokan azért, mert korábban esetleg megégették magukat - véli Bálint Attila, a Raiffeisen Bank privátbanki üzletágának, a Friedrich Wilhelm Raiffeisen Private Banking vezetője, a Raiffeisen Befektetési Alapkezelő Zrt. vezérigazgatója. Arról is kérdeztük, milyen tényezők határozzák meg egy privátbank erejét, és mi az, ami napjainkban a legjobban vonzza az ügyfeleket.
Az alacsony kamatkörnyezet, a jövőre életbe lépő MiFID 2-es jogszabály és a lakossági állampapírok által generált verseny jelenti jelenleg a három legnagyobb kihívást a hazai alapkezelői piacon. Bálint Attila, a Raiffeisen Alapkezelő vezérigazgatója úgy látja, hogy a lakossági állampapírok eltérítik a befektetők elvárásait a valóságtól, hosszú távon tehát semmiképpen sem jó a tendencia. A hosszabb befektetési időtáv elterjedését a magyar befektetők szemléletében szerinte leginkább a vegyes alapok segítik, az abszolút hozamú alapok piaca valamelyest lassult, az ingatlanalapok térnyerése pedig egyáltalán nem aggasztó, de nem árt óvatosnak lenni. A Portfolio-nak adott interjújában kitér arra is, hogy milyen változásokat hoz majd januártól a MiFID 2, de az már most körvonalazódik, hogy nem lesz könnyű az átállás.
Eddig 26 főt kapcsoltak le.
Előásták Robert F. Kennedy Jr. múltbéli nyilatkozatait.
Egyre nagyobb a kockázat, hogy a várakozások fölé mehet a hiány.
Hosszan egyeztettek a kialakult helyzetről a térségi miniszterek.
Ezért kell felgyorsítani a programot.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?